Pieslēgties
+371 24 888 000

Kā izvietot savas datnes web serverī caur FTP

Šajā nodaļā tiek izskatītas metodes kā var ievietot datnes web serverī, izmantojot failu pārsūtīšanas protokolu (FTP), kā arī tiek norādītas tam nepieciešamās programmas un iestatījumi.

Rekvizīti darbam ar FTP protokolu.

FTP savienojumiem izmantojiet adresi ftp://ftp.yourdomain.lv. FTP lietotājvārdu un paroli var izveidot vai rediģēt patstāvīgi hostinga vadības panelī. (sīkāk lasiet šeit)

Kas ir jāizmanto failu ievietošanai serverī.

Lai pārsūtītu failus uz serveri, ir jāizmanto programmas, kas atbalsta darbu ar FTP protokolu. Ar šo programmu palīdzību Jūs savienojaties ar mūsu serveri un pārsūtat uz to savas datnes. Pēc tam šīs datnes kļūst pieejamas Internetā pēc Jūsu domēna adreses.

Programmas, kuras mēs rekomendējam izmantot darbam ar FTP protokolu un mūsu serveri:


Darbam ar FTP protokolu rekomendējam izmantot programmu FileZilla. Tomēr jāpiebilst, ka darbam ar serveri der arī jebkuras citas programmas, kas atbalsta FTP protokolu.

FileZilla parametru iestatīšana

FileZilla Client programmu var lejupielādēt šeit.

Pēc tam, kad Jūs instalēsiet šo programmu Jūsu datorā un atvērsiet to, ieejiet nodalījumā «File» > «Site Manager». Parādīsies konta rediģēšanas forma:

Nospiediet pogu «New Site» un ievadiet jaunā konta vārdu, piemēram «AlphaHost FTP Server». Lauki ir jāaizpilda šādā kārtā:

  • Host: ftp.yourdomain.lv
  • Port: rekomendējam neaizpildīt un atstāt pēc noklusējuma
  • Server Type: FTP (vai arī rekomendējam izvēlēties FTPES, tādā kārtā visi dati starp Jums un serveri tiks pārsūtīti šifrētā veidā)
  • Logon Type: Normal
  • User: Jūsu FTP lietotājvārds, piemēram This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Password: Jūsu FTP lietotāja parole.


Tagad, lai varētu ieiet Jūsu FTP serverī, «My Sites» sarakstā izvēlieties izveidoto kontu un nospiediet pogu «Connect».


FTP aktīvais un pasīvais darba režīms

Pastāv divi FTP savienojuma darba režīmi – aktīvais (active) un pasīvais (passive).

Pasīvais režīms domāts savienojumam caur ugunsmūri (firewall). Ja Jūs strādājiet ar Internet caur lokālo mājas tīmekli vai caur lokālo uzņēmuma tīmekli, tad Jūsu administratori tīmekļa aizsardzības nolūkam noteikti izmanto firewall. Darbojoties ar FTP caur firewall, Jūs varat saņemt ziņojumu par šādu vai tamlīdzīgu kļūdu: «425 Can't build data connection: Connection refused». Tas nozīmē, ka ir nepieciešams izmainīt FTP programmas iestatījumus tādā veidā, lai šī programma, savienojoties ar mūsu serveri, obligāti izmantotu FTP savienojuma pasīvo režīmu. Lai nomainītu FTP savienojuma režīmu FTP programmas FileZilla iestatījumos, cilnē «Transfer Settings», kas atrodas «Site Manager» izvēlnē, jāizvēlas aktīvais vai pasīvais režīms.


Drošības aspekti, izmantojot FTP

Izmantojot FTP protokolu, dati un paroles tiek pārsūtītas neaizsargātā (atklātā) veidā no klienta uz serveri, kas nav droši. Tāpēc mēs rekomendējam izmantot protokolus ar FTPES vai SFTP datu šifrējumu. Lai izvēlētos izmantojamo datu pārsūtīšanas protokolu FileZilla programmā, izdariet izmaiņas parametrā «Server Type», kas atrodas «Site Manager» izvēlnē. Mēs rekomendējam izmantot FTPES protokolu. Savukārt, izmantojot SFTP (SSH File Transfer Protocol) protokolu, laukos «user» un «password» jānorāda SSH, nevis FTP lietotājs, tāpēc piekļuve serverim caur SFTP protokolu ir iespējama sākot ar tarifa plānu «Gamma»

Pieslēgties vai Reģistrēties